درباره شرکت فومن شیمی


شرکت فومن شیمی با بیش از نیم قرن فعالیت در حوزه خودروئی و بهداشتی به عنوان یکی از شرکت های پیشرو در خاورمیانه محسوب می‌شود. به‌کارگیری نیروهای متخصص، تولید محصولات با کیفیت، تنوع محصولات برای طیف گوناگون مشتریان، تعهد اجتماعی، به‌کارگیری فناوری‌های روز دنیا ازجمله ویژگی‌های مهم شرکت فومن شیمی محسوب می‌شود.
مهندس سید عباس موسوی رهپیما پس از فارغ التحصیلی در سال 1343 نخستین واحد تولیدی‌اش را تحت عنوان ایران گریس در تهران راه‌اندازی نمود و پس از آن با کوشش و استقامت بسیار شرکت فومن شیمی را در شهرک صنعتی رشت تأسیس نمود که تا به امروز مشغول به فعالیت است.

درباره شرکت دقیق شیمی


شرکت دقیق شیمی یکی از واحدهای پیش تازی است که با تکیه بر دانش و سال‌ها تجربه‌ی مستمر مجموعه‌ی فومن شیمی، در سال 1377 فعالیت حرفه‌ای خود را در کشور آغاز کرد. دقیق شیمی با شناخت اصولی نیازهای خرد و کلان در این حوزه، توانست در مدت زمانی کوتاه به عنوان یکی از واحدهای تولیدی صاحب سبک و خوش نام در این عرصه شناخته بشود. عملکرد شایان توجه و نگاه تخصصی این مجموعه از نقاط قوت دقیق شیمی است که موجب اعتبار آن شده است. این مجموعه با وفاداری به استانداردهای بین المللی و کسب مجوزهای داخلی و خارجی خط تولید خود را راه اندازی کرد. گروه محصولات چسب کاسپین که در سال های اخیر به عنوان یکی از محصولات تراز اول بازار مورد استقبال قرار گرفته از برترین تولیدات این مجموعه‌ی موفق است.
برخورداری از آزمایشگاه‌های پیشرفته و نیروهای متخصص از مهم‌ترین شاخصه‌هایی است که موجب تمایز این شرکت در بازار رقابت داخلی و خارجی شده است.
مرغوبیت محصول و تعهد به اصول مشتری مداری از بزرگ‌ترین رسالت‌هایی است که دقیق شیمی از گذشته تا امروز به آن وفادار بوده و به موجب آن توانسته به عنوان چهره‌ای شاخص در صادرات چسب و محصولات وابسته به کشورهای خارجی به شمار بیاید.

درباره شرکت فومن پارت


با توجه به افزایش تعداد خودروها و آلودگی زیاد گازهای خروجی آنها در شهرهای بزرگ ایران همچون تهران، چند سالی است که سازمان حفاظت محیط زیست ایران استفاده از مبدلهای کاتالیستی را برای خودروهای تولید جدید، اجباری نموده است. شرکت فومن پارت، با شعار هوای پاک و تمیز برای همه، در سال 1383 تاسیس شده و سرمایه گذاری وسیعی در جهت کنترل آلودگی روزافزون هوا نموده است.
بعد از حذف سرب ( که دشمن اصلی کاتالیست می باشد) از بنزینهای معمولی و با افزایش آلودگی شهرهای بزرگ، مدیریت گروه صنعتی فومن شیمی اقدام به تولید مبدلهای کاتالیستی جهت کاهش این آلودگی روزافزون را نمودند و در این راستا شرکت فومن پارت را تاسیس کرده.
این شرکت از زمان تاسیس، تامین مبدلهای کاتالیستی بسیاری از خودروهای ساخت داخل از قبیل پژو 405، پژو پارس و سمند را نموده است و هم اکنون پروژه های تامین مبدلهای کاتالیست خودروهای پراید، پژو 206، پژو RD، نیسان، مزدا و پروتون را در دست اقدام دارد. این شرکت امیدوار است که بتواند در راستای کاهش آلودگی هوای شهرهای کشور عزیزمان ایران، هر چه بیشتر گامهای موثرتری را بردارد.